Informace o obci

Dřevěný betlém

 

Rozsvícení vánočního stromu doplnila letos novinka v podobě dřevěného vyřezávaného betlému, který vytvořil pan Petr Pavlík. Přijďte se podívat na unikátní dřevěné sochy, představující narození Ježíška, které jsou v noci nasvíceny.Informace o obci

Vesnice roku 2017 - modrá stuha

I v letošním roce se naše obec přihlásila do soutěže Vesnice roku Libereckého kraje 2017 a získala v něm jedno z dílčích vítězství - modrou stuhu. 

Modrá stuha byla udělena za společenský život v obci.

Děkujeme všem zástupcům spolků, kteří se podíleli na prezentaci obce při návštěvě hodnotící komise, a zejména všem občanům, kteří svojí činností přispívají k zdárnému fungování obce.

celý článek...


Informace o obci

Naše obec má novou aplikaci pro chytré telefony

V návaznosti na zavedení služby Mobilní rozhlas rozšiřujeme tento informační zdroj o mobilní aplikaci pro chytré telefony. Stáhněte si aplikaci do Vašeho mobilu a otestujte všechny užitečné funkce.

 

celý článek...


Informace o obci

Mobilní rozhlas

 Naše obec zavádí Mobilní rozhlas!

Vážení občané,

v souvislosti se zlepšováním informovanosti občanů, zavádíme v naší obci novou službu – Mobilní rozhlas. Nově Vás budeme informovat o dění v obci pomocí různých komunikačních kanálů.

Zaregistrujte se, vyplňte Vaše tel. číslo a e-mail. Následně budete ZDARMA dostávat SMS zprávy, hlasové zprávy a e-maily o dění v obci - upozornění na odstávky energií, pozvánky na kulturní události a mnoho dalšího. Tento systém plně nahradí hlášení místního rozhlasu.

  Služba je pro registrované zdarma! Registrujte se na tatobity.mobilnirozhlas.cz

celý článek...


Informace o obci

Vesnice roku - zelená stuha

Ve čtvrtek 6. října 2016 se v prostorách Senátu Parlamentu České republiky konalo vyhlášení soutěže Vesnice roku - zelená stuha 2016. Zelená stuha se uděluje obcím, které se výraznou měrou podílejí na péči o zeleň a životní prostředí.

Naše obec zvítězila v krajském kole a postoupila do celostátního finále, kde získala čestné uznání za aktivity obce a občanů při péči o kulturní a přírodní dědictví.

celý článek...


Informace o obci

Obec Tatobity kompostuje

Obec Tatobity obdržela v roce 2015 podporu na spolufinancování projektu v rámci Operačního programu Životní prostředí z prostředků Státního fondu životního prostředí ČR.

Celkové výdaje na projekt činily 950.213,- Kč, z vlastních zdrojů obec financovala 95.022,-Kč, podpora z Fondu soudržnosti EU činila 807.681,-Kč, dotace SFŽP ČR činila 47.510,-Kč.

Z projektu byly pořízeny kompostéry v celkovém počtu 155 ks a 1 ks traktorového nosiče kontejneru a 2 ks velkoobjemových kontejnerů.Informace o obci

Vesnice roku 2016

Dne 10.srpna 2016 v 14 hodin byly předány ocenění  zástupcům obcí v dílčích kolech  soutěže Vesnice roku 2016.

Ceny předali hejtman Libeerckého kraje Martin Půta, radní Vít Příkaský, jehož resort rozvoje společně s dalšími subjekty soutěž v Libereckém kraji pořádá a další členové rady kraje, zástupci Ministerstva zemědělství, Ministerstva životního prostředí, Ministerstva pro místní rozvoj, Společnosti pro zahradní a krajinářskou tvorbu, Krajské knihovny.

Obec Tatobity na  slavnostním vyhlášení převzala ZELENOU STUHU!!

Tato  stuha byla udělena obci za péči o zeleň a životní prostředí!

 

 

celý článek...


Informace o obci

Výsadba lipové aleje

Na staré "Císařské cestě", spojující Tatobity se Žlábkem, byla v sobotu 21. května 2016 vysázená nová lipová alej. Občané obce a další zájemci z blízkého i dalekého okolí zde zasadili 65 lip velkolistých srdčitých. Každá lípa dostala své jméno, které bude uvedeno na cedulce na lípě. Zájem byl veliký, na louce nad Zázvorkou se sešlo celkem asi 200 lidí. Svoji lípu si zasadil i hejtman Libereckého kraje Martin Půta, či senátor Jaroslav Zeman.

celý článek...


Informace o obci

Tatobitská tisíciletá lípa - 2. nejkrásnější strom Evropy

 Tisíciletá lípa, která zvítězila v anketě strom roku České republiky za rok 2015, reprezentovala naši zemi v evrospkém hlasování o nejhezčí strom Evropy.  S více jak 43 tisíci získaných hlasů obsadila 2. místo. Zvítězil dub z maďarského Bátaszéku. Na třetím místě se umístila slovenská hrušeň z Bošáci - Zabudišové.

Slavnostní vyhlášení proběhlo 20. dubna v Cercle Royal Gaulois v Bruselu, kde jsme převzali ocenění za skvělý úspěch naší lípy.

Výsledky hlasování v anketě Evropský strom roku 2016.

celý článek...


Informace o obci

Prezident republiky v Tatobitech

 V pátek 26. února navštívil Tatobity prezident republiky Miloš Zeman. Společně s hejtmanem Libereckého kraje Martinem Půtou se během návštěvy Libereckého kraje zastavili u naší tisícileté lípy a podpořili ji v hlasování o titul evropského stromu roku 2016.Informace o obci

Evropský strom roku 2016

Stromem roku 2015 se stala naše tisíciletá lípa. U příležitosti oslav Dne stromů 20. října 2015 byl vyhlášen výsledek ankety Strom roku 2015. S více jak 11 tisíci hlasy zvítězila Tatobitská tisíciletá lípa a reprezentovala Českou republiku  v anketě Evropský strom roku.
 
Děkujeme všem, kteří dali svůj hlas tisícileté lípě z Tatobit v anketě Evropský strom roku 2016. Výsledky hlasování se dozvíme 20. dubna 2016.

Nadace partnerství               

Tisková zpráva a průvodní text k anketě Evropský strom roku 2016.                                    Informace o obci

Tatobitská tisíciletá lípa - hlasujte v anketě Strom roku - hlasujte do 10. října

 Naše tisíciletá lípa se dostala mezi 12 finalistů v anketě Strom roku.

Tatobitskou lípu můžete na cestě za vítězstvím podpořit dvěma způsoby. Zasláním dárcovské SMS ve tvaru DMS STROM5 na tel. 87777 (cena SMS je 30,- Kč) nebo podepsáním hlasovacího archu, který najdete na Obecním úřadě, obchodě, poště, či čerpací stanici.

celý článek...


Informace o obci

500 let obce Tatobity

Ve dnech 20. - 22. června 2014 proběhly v naší obci Tatobity oslavy 500. výročí od první zmínky o obci Tatobity.

celý článek...


Informace o obci

Divadelní hra "Ženský boj"

Spolek divadelních ochotníků divadelní soubor "MÁJ" 1867 Tatobity sehraje v rámci 500. výročí obce divadelní hru od V.V.Klicpery "Ženský boj".
 

celý článek...


Informace o obci

500. výročí obce Tatobity

  Oslavy výročí 500 let od první zmínky o obci Tatobity

 proběhnou ve dnech 20. - 22. června 2014.

celý článek...


Novinky na
Úřední desce OÚ
Informáček

Mobilní rozhlas

Tisíciletá lípa
Náhodný obrázek
dýně 2009 - 9
dýně 2009
zobrazení: 1903
známka: 0
Dnes má svátek


Rezervace víceúčel. sportovního hřiště

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS. | Editace | Správa webu: Ing. Petr Hanzl