|0-15|15-30|30-34|
MŠ

Velikonoční stopovaná Berušek

Na šedivé úterý jsme si s Beruškami zahrály velikonoční stopovanou, kterou si pro nás připravila zaječí rodinka, tak trošku na rozloučenou. Paní učitelka Deniska zajíčkům s vymýšlením úkolů velmi pomohla a společně jsme prožily zábavnou hledací procházku :-).

velikonoční stopovaná 2017

více...


MŠ

Jarní dílnička v Liberci

Pomaličku se nám blíží svátky jara, letos si na ně musíme počkat o trochu déle než jindy. A protože i my Berušky se nedočkavě těšíme na Velikonoce, krátíme si čas čekání na pomlázku vyráběním nejen ve školce spoustou jarních dekorací a výrobků. Tradici modrého pondělí, kdy by se nemělo pracovat a ani do práce chodit ;-), jsme se alespoň částečně pokusily dodržet a místo do naší „práce“ jsme se vydaly do liberecké svíčkárny Rodas.

svíčkárna Liberec

více...


MŠ

Dílnička pro rodiče s dětmi – vázání kytice

Milí rodiče Berušek i školáků,
kdo by měl zájem vyzkoušet si a naučit se vázat řezané květiny, může se zapsat do jarní dílničky, která se bude konat 13. 4. 2017 od 17.30 hodin. Dílničku povede profesionální floristka Káťa. Cena celé dílničky je 350 kč a je v ní započítán i veškerý materiál na výrobu vaší kytice.

MŠ

Berušky vynesly Morenu

Tak už máme za sebou čtyři postní neděle. Pučálku, Pražnou, Kýchavnou, Družebnou a dnešní pátá neděle se nazývá Smrtná. O Smrtné neděli by se měla vynášet smrt ze vsi a s ní i vše špatné včetně studeného a nevlídného počasí. My Berušky už se nedočkavě těšíme, až budeme moci běhat v tričkách a kraťasech, až se budeme moci koupat a mlsat sladkou studenou zmrzlinu :-). Proto jsme jaru chtěly malinko pomoci a Morenu jsme si v pátek společně vyrobily.

Morena 2017

více...


MŠ

UPOZORNĚNÍ – PŘIJÍMÁNÍ DĚTÍ DO MŠ

Ředitel Masarykovy základní školy a mateřské školy Tatobity, příspěvková organizace v souladu s platnou legislativou oznamuje, že Žádosti o přijetí k předškolnímu vzdělávání (možno stáhnout ze školního webu (v sekci Formuláře) nebo získat v ředitelně nebo v mateřské škole nebo na Dni otevřených dveří MŠ, který se koná 27. 4. 2017) je nutné závazně podat do 4. 5. 2017.
V souladu s ustanovením § 36 odst. 3 zákona č.500/2004 Sb., správní řád oznamuji, že v zahájeném správním řízení ve věci žádosti o přijetí k předškolnímu vzdělávání podle § 34 odst. 2 zákona č.561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání dítěte je Vám jako zákonnému zástupci dána možnost vyjádřit se k podkladům rozhodnutí, a to v budově mateřské školy, jejíž činnost vykonává Masarykova základní škola a mateřská škola Tatobity, příspěvková organizace, a to v kanceláři ředitele školy dne 9. 5. 2017 od 10:00 do 12:00 hodin.
V souladu se stanovenými kritérii pro přijímání do mateřské školy (viz. web, úřední deska a nástěnka MŠ) a dle správního řádu vydá ředitel Rozhodnutí nejdéle do 12. 5. 2017. V tento den od 10:00 do 12:00 si Rozhodnutí budete moci vyzvednout osobně a seznámit se s výsledky řízení.
Mgr. Pavel Vaněk, ředitel školy

MŠ

Jak se co dělá

Tento týden se Berušky proměňovaly do různých profesí, hrály si na lékaře, prodavače, kadeřníky, pekaře, zahradníky,… Ve čtvrtek se vydaly na exkurzi k panu Mázánkovi do firmy KOVO - Mazánek, kde se děti seznámily s profesí dělníka.

Mazánek 02

více...


MŠ

Ježíšek navštívil naše Berušky

I my Berušky se už nedočkavě těšíme na Ježíška. Proto jsme si ve čtvrtek ozdobily vánoční stromeček a čekaly, jestli Ježíšek zavítá i k nám do školky.

Ježíšek ve školce

více...


MŠ

Berušky navštívily svíčkárnu Rodas

Přestože dnešní noc a ráno si mrazíci uličníci hráli a malovali na vše kolem sebe své vesele třpytivé obrázky, vydaly jsme se s Beruškami na naučně tvořivý výlet do nedalekého Liberce. Cesta autobusem se zamrzlými okny nám ubíhala pod koly a než jsme stihly rozmrznout, byly jsme v Podještědí. Kousek cesty jsme ještě musely zdolat po svých nožičkách a odcupitat k nedalekému Babylonu, kde už na nás čekaly dvě milé paní s krásným úsměvem.

svíčkárna Rodas 2016

více...


MŠ

Přivítali jsme sv. Martina

Na svatého Martina, krajina už usíná…i u nás v Tatobitech se krajina pomalu začala zahalovat do bílé peřiny, kterou nám přivezl Martin na svém bílém koni. Už od časného rána posílal, k radosti dětí, spoustu nesmělých bílých vloček, které se lehounce vznášely a klesaly na střechy domů, stromy i louky. Proto jsme se s Beruškami a rodiči rozhodli, že se vydáme Martina hledat, abychom mu poděkovali za první veselou bílou nadílku.

Sv. Martin 2016

více...


MŠ

Přivítání Martina na bílém koni

Milí rodiče,
přijďte společně s dětmi přivítat Martina na bílém koni.
Sraz ve čtvrtek 10.11. v 16.00 hodin před školou.
S sebou si můžete vzít lampionky, abychom lépe viděli na cestu i na Martina :-)

Martin na bílém koni


MŠ

DUBOVÍ SKŘÍTKOVÉ

Podzim plní řádně svou práci a sluníčkově zářící lístečky stromů rychle opadávají. Krásné barvy podzimu chodí pozorovat i Berušky ze školky. Při poslední procházce do lesa děti nasbíraly spousty žaludů, šišek, větviček a barevného listí. Paní učitelky vyprávěly, který list ke kterému stromu patřil, a poznávali jsme, jaké zvláštní tvary a barvy příroda umí vytvořit. Podzim nemá mnoho kytiček, ale svou barevností je umí nahradit.
Po příjemné procházce jsme si nasbírané úlovky nechali ve školce v připravené krabici.

Duboví skřítci

více...


MŠ

Dýňáček

Byl krásný, slunečný a větrný den. Listy na stromech už byly zbarveny do podzimních barviček a děti ze školky si na louce pouštěly draky.
Na kopci pod Kozákovem, kousek u lesa, bydlí strašák Dýňáček a zrovna ten den se připravoval na podzim a uklízel zahrádku.

Dýňáček

více...


MŠ

DRAKIÁDA

Čtvrteční větrné odpoledne nás vylákalo na vzdušnou přehlídku našich barevných dráčků, které jsme si minulý týden s pomocí maminek a tatínků vyrobili. A aby nebe bylo co nejvíce barevné a veselé, pozvali jsme i naše starší kamarády školáky.

drakiáda 2016

více...


MŠ

Veselí dráčci

Na podzimní říjnové odpoledne, kdy se krátí dny a pomalu prodlužují noci, Berušky pozvaly maminky, tatínky, babičky i dědečky na veselou tvořivou dílničku u nás ve školce. Společně jsme si vyrobili barevně veselé papírové dráčky.

dráčci 2016

více...


MŠ

Dětský bazárek

KOMU DOMA PŘEBÝVÁ NEBO CHYBÍ … ??

Milé maminky, zveme Vás na Dětskou burzu, která se koná 18. 10. 2016 v kulturním domě v Tatobitech od 16. hodin, kde můžete prodat i nakoupit dětské oblečení, hračky, knížky, kola, kočárky … .

|0-15|15-30|30-34|

Obecní stránky

Tatobity

Návštěvnost

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS.