Kultura

Vesnice roku 2018 - celorepublikové kolo

Vážení a milí,
předem mi dovolte poděkovat všem, kteří se podíleli na krásných vystoupeních při vyhlášení Vesnice roku Libereckého kraje, které proběhlo ve středu 15. srpna. Všichni zúčastnění se chovali na jedničku a obě vystoupení sklidila zasloužený potlesk. Děkuji, Berušky, školáci a paní učitelky:-)
Vyhlášení máme tedy úspěšně za sebou a teď nás čeká ostrý start v soutěži o Vesnici roku. Jelikož bychom chtěli co nejlépe uspět, prosím Vás ještě jednou o spolupráci. A jaký je program?

Berušky
Berušky vystoupí se svým pásmem Včelí medvídci - tentokrát to zahrají celé a pokud to počasí dovolí, sehrají to tentokrát u školy na hřišti. Sraz všech Berušek bude v neděli 2. září v 8:00 ve školce, kde si to nejprve vyzkouší, poté je paní učitelky namalují a samotné vystoupení je plánováno na cca 10:30.

školáci
V pátek 31. srpna v 17:00 se sejdeme u KD Tatobity, kde si vyzkoušíme naši prezentaci obce. Zopakujte si, prosím, texty, ať básničky bezchybně umíte:-) Domluvíme tam celý průběh nedělního dopoledne.
V neděli 2. září se sejdeme všichni v 7:00 u KD Tatobity, vlastní prezentace začíná úderem osmé hodiny. Všichni už přijďte ustrojení tak, jak budete vystupovat - v dresu, kroji, zahradnickém, skautském apod. Naše vystoupení skončí kolem 11:00 u školy.
V sobotu 15. září pojedeme do Luhačovic s vystoupením Pomáda. Prosím žáky, kteří v Pomádě vystupují, aby sledovali internetové stránky, případně si zavolali pro podrobnější informace (týká se to zejména bývalých páťáků, ostatním to řekneme ve škole, až budeme znát detailnější program cesty do Luhačovic).
Předem Vám všem děkuji za pomoc a spolupráci, kdybyste měli jakýkoliv dotaz, pište nebo volejte:-)
Přeji Vám krásný zbytek prázdnin a těším se na viděnou:-)
Pavel Vaněk

Kultura

Zlatá stuha pro Tatobity

Vážení a milí,
jak jistě víte, obec Tatobity ZVÍTĚZILA v soutěži Vesnice Libereckého kraje 2018 (zatím pouze Libereckého kraje, ale to určitě nebude konečná :-)) a souvisí s tím i několik příjemných povinností. Dětem a paním učitelkám jsme už s paní starostkou několikrát osobně poděkovali a ještě poděkujeme :-), ale jelikož jsme zvítězili i díky nim, ještě je budeme několikrát potřebovat. Jaký je tedy časový harmonogram "potřeby Vašich dětí pro obec"?:-)
Ve středu 15. 8. od 14:00 proběhne vyhlášení Vesnice roku na sále KD Tatobity a součástí kulturního programu budou Berušky i školáci (Berušky - Včelí medvídci a škola - Pomáda - flétna se do programu už nevešla). Berušky i školáky budeme potřebovat i o den dříve (tj. v úterý 14. 8.) na zvukové zkoušce od 17 hodin - bude to možné?
Na začátku záři (neděle 2. 9. od 8:00) budeme soutěžit o celorepublikovou Vesnici roku - přesné propozice ještě upřesním :-) a 15. září pojedeme s Beruškami a školáky do Luhačovic na celorepublikové slavnostním vyhlášení. Ale to je ještě daleko...
Zatím Vám všem přeji krásné prázdniny a letos o trochu dřív se těším na viděnou :-)
Pavel Vaněk

Kultura

Hurá na prázdniny

Dnes jsme se rozloučili se školou a čekají nás dva měsíce prázdnin. Užijte si je ve zdraví a štěstí - potřeba je obého, neboť na Titaniku byli všichni zdraví...

vysvědčení 2018Kultura

Školní výlety

Když letos nedopadla Itálie, rozhodli jsme se, že výlety budou dva a pokud možno poznávací a cestovací a objevovací a ... prostě fajn. V pondělí 18. června jsme proto vyrazili do Sadové a v pátek 22. června na Říp:-)

Sadová a Všestary 2018

Říp 2018

více...


Kultura

Dopravní výchova Berušek a školáků

Jako každoročně, i letos jsme pro naše Berušky a školáky měli připravenou dopravní výchovu. A i letos to bylo rozdělené do dvou částí. Berušky v úterý 5. června vyrazily na dopravní hřiště do Turnova, kde jezdily na skautském ostrově pod vedením instruktorů ze Žluté ponorky. A protože je třeba vždy a vše pořádně zopakovat, v pátek 8. června vyrazily Berušky na fotbalové hřiště v Tatobitech, kde pro ně bylo připravené cvičné hřiště od MDDH Svišť.

dopravní hřiště Svišť 2018 MŠ

dopravní hřiště Svišť 2018

více...


Kultura

Vlastík 2018 aneb Domov je místo v srdci

Ve čtvrtek 10. a v pátek 11. května se konal jedenáctý ročník regionální vlastivědné soutěže Vlastík 2018. Do nové dekády i Vlastík vstoupil v novém hávu. Z organizačních důvodů se centrem místo tatobitské školy stal tatobitský kulturní dům, kde všichni zúčastnění spali, jedli a odkud vyráželi plnit venkovní úkoly, které si pro ně Vlastík přichystal.
Letos se nám sešlo symbolických jedenáct týmů od Liberce po Mladou Boleslav. Je dobře, že si Vlastík vybudoval pevné místo v kulturním kalendáři spřátelených škol a ty se k nám rok co rok vracejí. A co že to ten Vlastík je?
Jen pro připomenutí – jedná se o soutěž čtyřčlenných týmů (jeden druhák, třeťák, čtvrťák a páťák), kdy po dva dny děti plní různé úkoly z prvouky, přírodovědy a vlastivědy. Mottem soutěže je Domov je místo v srdci, takže všechny úkoly směřují k poznání místa, ve kterém žijeme.

Vlastík 2018_01

více...


Kultura

PF 2018

Krásné prožití vánočních svátků,
šťastný nový rok plný pohody, lásky,
zdraví a spokojenosti Vám všem přejí

žáci a všichni zaměstnanci
Masarykovy základní a mateřské školy

PF 2018

PS: Vánoční prázdniny jsou od 23.12.2017 do 2.1.2018

Kultura

Vánoční besídka 2017

Ve čtvrtek 21. prosince jsme se všichni sešli v krásném prostředí tatobitského kulturního domu na tradiční vánoční besídce pro rodiče a přátele školy.

besídka 2017

více...


Kultura

Mikuláš ve školce a škole

V úterý 5. prosince nás navštívil Mikuláš. A anděl. A čert.

školka 2017

II. třída 2017

I. třída 2017

Jelikož jsme všichni hodní, čert si nikoho neodnesl a Mikuláš nám všem dal nějakou tu sladkost a ovoce. Děkujeme.
Fotografie z celé akce si můžete prohlédnout zde.


Kultura

Vánoční trhy 2017

Jako každoročně i letos jsme se zúčastnili vánočních trhů a s ním spojeného rozsvěcení vánočního stromu. A jako překvapení byl letos představený i nový betlém:-)

Vánoční trhy 2017

více...


Kultura

Putování za Dubáčkem a Dubínkem

Na dušičkový čas se vydaly Berušky i s rodiči hledat dubové skřítky. Nejdříve si musely ve škole najít mapu, která je dovedla až do kouzelného lesa. Cestou plnily spoustu úkolů, které si pro ně Dubínek s Dubáčkem připravili.

Dubáček a Dubínek 2017

více...


Kultura

Dýňáček nás opět našel

Barvený podzim nám vymaloval šedivé dny barevnými listy a na zahrádkách opět dorostly dýně. Někde větší, jinde menší, ale všude nám říkají, že je konec léta a nastává dušičkový čas. Letos je ale jedna zahrádka bez dýní a smutná. Je to zahrádka strašidýlka Dýňáčka, kterou vloni zničila katastrofa, když se všechny obrovské i malé dýně rozkutálely z Kozákova kopcem dolů, a při svém řádění rozmetaly vše, co jim stálo v cestě. I Dýňáčkovu chaloupku. Loňský rok mělo strašidýlko moc smutný. Když o svou chaloupku přišel a celý polámaný se dobelhal do tatobské školky, zdálo se, že mu již bude dobře mezi dětmi. Ale bohužel ho ještě potkala jedna ošklivá věc.
Náš kamarád Dýňáček se tenkrát dostal do školy celý potlučený a otrhaný.

Dýňáček

více...


Kultura

Drak Mraklák se nám vrátil opět do školy

Ahoj děti,
moc jste mi chyběly, celý rok jsem na vás rád vzpomínal, a abych vás potěšil, tak jsem se celý rok pilně učil psát a číst, abych byl jako vy, školáci a také abych mohl Beruškám ve školce i já přečíst pohádku před spaním.

drak Mraklák 2017

více...


Obecní stránky

Tatobity

Návštěvnost

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS.