Kultura

Hurá na prázdniny

Dnes jsme se rozloučili se školou a čekají nás dva měsíce prázdnin. Užijte si je ve zdraví a štěstí - potřeba je obého, neboť na Titaniku byli všichni zdraví...

hurá na prázdniny 2011Kultura

Dopravní výchova 2011

Ve čtvrtek 23. 6. 2011 jsme ve spolupráci s Policií ČR zastoupenou poručíkem Petrem Kmínkem uspořádali pro školku i školu dopoledne věnované dopravní výchově. Jelikož máme dopravní výchovu zakomponovanou v našem ŠVP a jelikož situace v dopravě je důležité téma, připravili jsme pro děti teoretickou i praktickou část.

dopravní hřiště v Tatobitech 2011

více...


Kultura

Fascinující svět včel

V úterý 21. 6. 2011 jsme se v Lomnici nad Popelkou zúčastnili projektu Fascinující svět včel. Děti se během výkladu seznámily s životem včel, jejich užitečností a pevně organizovaným řádem života. V praktické části si zahrály motivační hru, dobrovolníci si prohlédli úly a na závěr každý obdržel sladkou odměnu za poslušnost.

Fascinující svět včel_2011

Fotografie z akce si můžete prohlédnout v sekci Fotogalerie.

Kultura

školní výlet - Branžež 2011

Letos byl školní výlet naplánován na 9. - 10. června 2011 a zopakovali jsme tak zdařilou akci z před dvou let. Ubytováni jsme byli opět v Duo Campu u Komárovského rybníka. Po celé dva dny jsme soutěžili, hráli různé hry, poznávali přírodu a zkoušeli základy raftingu. Vyvrcholením byl opět "noční přejezd", kdy jsme za svitu měsíce pluli po jezeře plném roztodivných zvuků. Počasí se nám tentokráte vydařilo na jedničku, tma byla opravdu tmavá a děti byly senzační. I rodiče si nejen za odpolední soutěž zaslouží velkou pochvalu:-)Patří jim i velký dík za veškerou pomoc.

Branžež 2011

Fotografie z akce si můžete prohlédnout v sekci Fotogalerie.

Kultura

Exkurze do Prahy

Ve středu 18. května 2011 jsme vyrazili na vlastivědnou exkurzi do Prahy. Dobrodružná a náročná cesta začala už v Turnově na nádraží, kdy jsme kvůli výluce absolvovali cestu do Mladé Boleslavi autobusem, ale jinak se výlet i díky slunnému počasí vydařil.

Exkurze do Prahy

více...


Kultura

Vlastík 2011

Ve čtvrtek 12. a v pátek 13. května se u nás ve škole konal čtvrtý ročník regionální vlastivědné soutěže Vlastík 2011. Letos se opět podařilo zcela naplnit možnou kapacitu soutěže - přivítali jsme celkem deset týmů chtivých vlastivědného poznání. Je dobře, že si Vlastík vybudoval pevné místo v kulturním kalendáři spřátelených škol a rok co rok se k nám vracejí. A co že to ten Vlastík je?
Jen pro připomenutí – jedná se o soutěž čtyřčlenných týmů (jeden druhák, třeťák, čtvrťák a páťák), kdy po dva dny děti plní různé úkoly z prvouky, přírodovědy a vlastivědy. Mottem soutěže je Domov je místo v srdci, takže všechny úkoly směřují k poznání místa, ve kterém žijeme.

Vlastík 2011

více...


Kultura

Beseda Bezpečný domov

Ve středu 11. května 2011 proběhla pro všechny školáky osvětová beseda se zástupcem Policie ČR por. Petrem Kmínkem na téma "Bezpečný domov". Hodinové povídání o nástrahách všedního života doprovázela multimediální prezentace a samostatné vypravování všech zúčastěných. Čím častěji budeme dětem vštěpovat zásady bezpečí, tím více se nám snad podaří minimalizovat možnost výskytu případného problému.

beseda Bezpečný domovKultura

Děti vítají jaro

V pátek 6. května 2011 jsme se všichni vydali do Železnice na 9. ročník akce Mikroregionu Tábor "Děti vítají jaro". Jelikož se vydařilo počasí a organizace byla perfektní, akce se povedla a všichni si přivezli spoustu nových zážitků.

Děti vítají jaro - 9. ročník

více...


Kultura

PF 2011

Krásné prožití vánočních svátků,
šťastný nový rok plný pohody, lásky,
zdraví a spokojenosti Vám všem přejí

žáci a všichni zaměstnanci
Masarykovy základní a mateřské školy

PF 2011

PS: Vánoční prázdniny jsou od 18.12.2010 do 2.1.2011

Kultura

Vánoční besídka 2010

Ve čtvrtek 16. prosince jsme se všichni sešli na tradiční vánoční besídce - letos poprvé v novém kulturním domě.

vánoční besídka 2010

více...


Kultura

Vánoční trhy 2010

Jako každoročně i letos jsme se zúčastnili vánočních trhů a s ním spojeného rozsvěcení vánočního stromu. Na začátku jsme se prezentovali našimi výrobky a podle ohlasu přítomných se snad všechny povedly, za což patří veliký dík oběma paním učitelkám a vedoucí kroužku ručních prací paní Šárce Kořínkové. Po projevu paní starostky jsme předvedli krátké pásmo koled a básniček a pak už přivítali Mikuláše a četry s nadílkou. Navzdory mrazu v nás nakonec převládly hřejivé pocity z příjemně stráveného prvního adventního odpoledne.

Vánoční trhy 2010

Fotografie si můžete prohlédnout v sekci Fotogalerie.

Kultura

Petr Holán - autorské čtení pro děti

Ve středu 3. listopadu 2010 proběhlo ve školce i škole autorské čtení pana spisovatele Petra Holána. Autor dětem představil svoji knížku Vyprávěnky čubičky Kvídy.

autorské čtení - listopad 2010

více...


Kultura

Vezmi žlutou barvičku, maluj třeba věžičku

V průběhu září jsme se zúčastnili 5. ročníku mezinárodní výtvarné soutěže Vezmi žlutou barvičku, maluj třeba věžičku aneb Památka očima dětí a zaznamenali jsme výrazný úspěch.

glejt 2010

více...


Kultura

Výlet za poznáním (sama sebe) - Horní Maršov

Jako již každoročně i letos jsme na začátku školního roku vyrazili na Výlet za poznáním (sama sebe) - tentokrát do Horního Maršova, do krásného prostředí Hotelu Slovan.

Výlet za poznáním (sama sebe)_Horní Maršov

více...


Kultura

zahájení školního roku 2010/2011

Ve středu 1. září 2010 proběhlo slavnostní zahájení nového školního roku ve škole i školce. Do školy jsme přivítali pět nových prvňáků, do školky přibylo devět nových Berušek.
Pevně věřím, že letošní školní rok bude minimálně stejně úspěšný jako ten loňský, děti budou ve škole spokojené a nebude jim mizet úsměv z tváře.

1.září 2010_01 1.září 2010_02

1.září 2010_03 1.září 2010_04

1.září 2010_05 1.září 2010_06Obecní stránky

Tatobity

Návštěvnost

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS.