|0-15|15-17|
Kultura

Hurá na prázdniny

Dnes jsme se rozloučili se školou a čekají nás dva měsíce prázdnin. Užijte si je ve zdraví a štěstí - potřeba je obého, neboť na Titaniku byli všichni zdraví...

hurá na prázdniny 2016Kultura

Školní výlet do Mirákula očima Berušek

V pátek 24. června byl pro školáky uspořádán dlouho očekávaný školní výlet do zábavně-naučného parku Mirákulum v Milovicích. Jelikož pan ředitel chce už teď, abychom se pořádně připravili na vstup mezi školáky, a jelikož už vlastně takoví malí školáci jsme, vyrazili jsme, my čtyři předškoláci z Berušek, s velkými školáky také. Aby se nám ale moc nestýskalo, vzali jsme si s sebou i naší paní učitelku Vendulu, která nás po celý den měla na starost. A den to byl nádherný.

Mirákulum 2016

více...


Kultura

Fascinující svět včel

V pondělí 20. 6. 2016 jsme se v Lomnici nad Popelkou zúčastnili projektu Fascinující svět včel.

včely_01

více...


Kultura

Dopravní hřiště MDDH Svišť pro školu i školku

Jak jsme s Beruškami slíbily, tak jsme také udělaly a čtvrtek 9. června byl den našeho dalšího vzdělávání a upevňování znalostí v řízení nemotorového vozidla. A nebyly jsme sami, přidali se k nám velcí školáci, kteří již jízdu na kolech mají v malíčku a své stroje ovládají dokonaleji.

MDDH Svišť_01 MDDH Svišť_02

více...


Kultura

Dětský den a otevření lanového centra

Ve středu 1. června jsme neučili. 1. června je MDD, takže jsme oslavovali. Oslavovali školáci a oslavovaly i Berušky. A k pořádné oslavě patří i pořádný dárek. Naštěstí tu máme šikovnou paní starostku a vítěznou firmu TR Antoš pod vedením pana ředitele Jana Zahradníčka, která vyhrála výběrové řízení pro projekt lanového centra v zahradě ZŠ. A když se k tomu přidá šikovnost našich dětí, dárek byl na světě. Děti vymyslely herní prvky, a tak mohla proběhnout realizace celého projektu a my jsme mohli slavnostně otevřít další část našeho krásného hřiště - lanové centrum pro školáky a Berušky.

MDD a otevření hřiště

více...


Kultura

Důležité oznámení aneb Vodníci ve škole a školce

V sobotním podvečeru nám špatné počasí přineslo bouřku, kroupy a velkou vodu.
Pršelo tolik, že ani ryby ve vodě už nemohly plavat a náš potůček Tisovka se naplnil tak, že k nám přivalila velká voda přes Slávku, Tisovkou i Vodníka a Vodnici, kteří se naštěstí zastavili v máchadle pod návsí.
Kdo ví, jak by chudáci dopadli, kdyby je voda dovalila až do Rovenska....?!
Celí unavení a vysílení si bohužel ani svá jména nepamatovali. Dokonce ani nevědí, odkud je velká voda vzala. Smutní seděli na máchadle, aby si odpočinuli, a čekali na tmu. Po soumraku, nešťastní se pomalu brouzdali po Tatobitech a hledali, kam hlavu složit, až došli ke škole a uviděli otevřené okýnko. Neváhali a unavení vklouzli dovnitř. Našli si pohodlné místečko pod schody a klidně tam usnuli.

vodníci_01

více...


Kultura

Stránov a Karel IV.

Ve středu 18. května jsme vyrazili na hrad Stránov u Mladé Boleslavi, kde pro nás byla připravena interaktivní prohlídka z doby Karla IV.

Stránov a Karel IV.

více...


Kultura

Vlastík 2016 aneb Domov je místo v srdci

Ve čtvrtek 5. a v pátek 6. května se u nás ve škole konal devátý ročník regionální vlastivědné soutěže Vlastík 2016. Letos se nám sešlo dvanáct týmů od Liberce po Mladou Boleslav. Je dobře, že si Vlastík vybudoval pevné místo v kulturním kalendáři spřátelených škol a ty se k nám rok co rok vracejí – a co víc – díky ohlasu přibývají i školy nové (letos to bylo Mnichovo Hradiště). A co že to ten Vlastík je?
Jen pro připomenutí – jedná se o soutěž čtyřčlenných týmů (jeden druhák, třeťák, čtvrťák a páťák), kdy po dva dny děti plní různé úkoly z prvouky, přírodovědy a vlastivědy. Mottem soutěže je Domov je místo v srdci, takže všechny úkoly směřují k poznání místa, ve kterém žijeme.

domaci Tatobity

více...


Kultura

Děvčátko z Bengálska

V úterý 1. března 2016 jsme měli ve škole projektovou výuku o Indii s doprovodnými obrázky, které si lektorka sama malovala.

Děvčátko z Bengálska

více...


Kultura

Tisíciletá lípa v Tatobitech se může stát Evropským stromem roku 2016

Památná Tisíciletá lípa v Tatobitech obsadila v roce 2015 v anketě Strom roku v České republice první místo a nyní postupuje do ankety Evropský strom roku.

Lípa 2016

Hlasovat můžete od 1. února do 29. února zde.

více...


Kultura

PF 2016

Krásné prožití vánočních svátků,
šťastný nový rok plný pohody, lásky,
zdraví a spokojenosti Vám všem přejí

žáci a všichni zaměstnanci
Masarykovy základní a mateřské školy

PF 2016

PS: Vánoční prázdniny jsou od 23.12.2015 do 3.1.2016 деньги в кредит

Kultura

Vánoční besídka 2015

Ve čtvrtek 17. prosince jsme se všichni sešli v krásném prostředí tatobitského kulturního domu na tradiční vánoční besídce pro rodiče a přátele školy.

besídka 2015_01

více...


Kultura

Vánoční trhy 2015

Jako každoročně i letos jsme se zúčastnili vánočních trhů a s ním spojeného rozsvěcení vánočního stromu.

Vánoční trhy 2015

více...


Kultura

Vzpomínkové odpoledne k 80. výročí postavení nové školní budovy

V pátek 1. června 1934 kolem druhé hodiny noční původní stará škola vyhořela a již v neděli 1. září 1935 za krásného dne oslavovali tatobitští občané otevření nové školy. Letos jsme si připomněli 80 let od této události a v sobotu 3. října 2015 jsme uspořádali vzpomínkové odpoledne pro místní i přespolní, děti, rodiče, babičky a dědečky, pro bývalé pedagogy i nepedagogy – prostě pro každého, kdo s námi chtěl zavzpomínat na tuto událost.

80 let školy

více...


Kultura

V labyrintu vztahů

Ve čtvrtek 17. září 2015 jsme se zúčastnili akce PPP Semily v rámci MPP nazvané "V labyrintu vztahů".

V labyrintu vztahů

více...


|0-15|15-17|

Obecní stránky

Tatobity

Návštěvnost

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS.