|0-15|15-27|
MŠ

Bublinkové odpoledne ve školce

bublinkování 2016

Dnes už to bude měsíc, co k nám do školy a školky velká voda přivalila zelené vodníky Dušičku s Bublalkou. Moc se jim u nás mezi Vámi dětmi líbilo, ale teď, když máte prázdniny, se po škole rozléhá smutné ticho, a proto se už těší do svého mokrého rybníčka, kde se za svitu měsíčku zaposlouchají do žabího koncertu. V jejich vodním světě na ně čeká spousta práce, musejí přepočítat všechny kapříky, cejny, štiky a jiné rybky, které jim přibyly nebo naopak odplavaly k sousedům. Musejí překontrolovat stav vody na stavidle a Bublalka se prý už těší, až si ve své vodní kuchyni uvaří jejich tak oblíbenou žabokávu.

více...


MŠ

Poslední tajný výlet Berušek

Ke konci školního roku jsme se s Beruškami vydaly na letos poslední tajný výlet. Byl tak moc tajný, že i my paní učitelky jsme na malou chvilku zapomněly, na které autobusové zastávce vlastně máme stát. Zda-li směr Semily nebo ve směru do Turnova :-). Naštěstí jsme se rozpomněly dříve, než nám jel autobus na Turnov. Dojely jsme až k historické budově vlakového nádraží, kde jsme si prohlédly nejen nástěnné malby Karla Vika s tématikou Českého ráje, ale také mašinky a vagónky, které čekaly na povel k odjezdu. Paní učitelka Věra mezi tím zakoupila lístky a hurá do vlaku směr Semily.

tajný výlet do Semil

více...


MŠ

Rozloučení s předškoláky

Školní rok se nezadržitelně blíží ke svému zdárnému konci :-). A jak už to bývá, i letos od nás šest velkých a šikovných Berušek odlétne do školních lavic.

rozloučení_01

více...


MŠ

Bublinkové odpoledne

Milé děti, rodiče, babičky a dědové,
blíží se konec školního roku a i my se s Vámi chceme rozloučit a popřát Vám mnoho hezkých zážitků o prázdninách.
Proto jsme si pro Vás všechny připravili:

Bublinkové odpoledneMŠ

Bobřík odvahy

Po deštivém dnu stráveném ve třídě se nad námi slitovalo sluníčko a zahnalo mraky. Všechny děti zůstaly ve školce a mohlo začít veselé odpoledne na zahradě. Čekání, než se nám na ohni opeče výborné maso, které pro nás připravila naše paní učitelka Věra, jsme si zkrátily hrou na průlezkách a opičí dráze. Maso bylo tak moc dobré, že nezbyla ani kost :-). Přestože jsme měly plná bříška, kousek místa se přece jen našlo a masovou večeři jsme si osladily lahodným jahodovým koláčem od Adámkovy maminky.
Po výborné večeři se s námi rozloučily malé Berušky, které šly raději ještě spát domů, do teplých postýlek, ke svým maminkám a tatínkům. A tak nás ve školce zůstalo jen šest. My, paní učitelky a čtyři předškoláci.

bobřík odvahy

více...


MŠ

Výlet Berušek do ZOO Liberec

Čtvrtek 16. června jsme s Beruškami využily na nejatraktivnější a nejoblíbenější výlet pro děti a to do zoologické zahrady. Brzy ráno jsme se vydaly autobusem do nedalekého Liberce. Cesta nám utíkala rychle a vesele, protože pan řidič pustil pohádku o mašinkách. Ještě nebyl ani konec a už jsme zaparkovaly na parkovišti před ZOO.

zoo 2016

více...


MŠ

Berušky na dopravním hřišti v Turnově

I malé Berušky pojaly vážnost naší dopravní situace zodpovědně. Dnes 6. června jsme se vypravily autobusem na dopravní hřiště do Turnova, abychom prohloubily naše znalosti v dopravních značkách, předpisech a zdokonalily se v řízení zatím nemotorových, ale pro nás Berušky tak důležitých vozidel :-).

dopravní hřiště 2016

více...


MŠ

Tajný výlet Berušek na Dubecko

Poslední květnový den jsme se obě paní učitelky, dvě praktikantky Světlana a Denisa a všechny zvědavé Berušky vypravily na tak dlouho plánovaný a očekávaný tajný výlet. Nikdo z dětí netušil, kam vlastně jdeme a kam na konec dojdeme :-).

vylet_uvod

více...


MŠ

Výlet ke koním

I přes nepříznivou předpověď počasí jsme se s Beruškami vydali na dopolední výlet k paní Polákové do Lestkova. Naštěstí se předpověď nevyplnila a nám na cestu místo očekávaného deště, krup a bouřek vesele a teple svítilo sluníčko.

výlet ke koním_01

více...


MŠ

Výsledky přijímacího řízení v MŠ

Výsledky přijímacího řízení k předškolnímu vzdělávání v MŠ Tatobity, jejíž činnost vykonává Masarykova základní školy a mateřská škola Tatobity, příspěvková organizace, pro školní rok 2016/2017:

REGISTRAČNÍ ČÍSLO DÍTĚTE - ROZHODNUTÍ
20/16 přijat/a
21/16 přijat/a
22/16 přijat/a
23/16 přijat/a
24/16 přijat/a
25/16 přijat/a

V souladu se stanovenými kritérii pro přijímání do mateřské školy (viz. web a nástěnka MŠ) a dle správního řádu vydá ředitel Rozhodnutí nejdéle do 27. 5. 2016. V tento den od 10:00 do 12:00 si Rozhodnutí budete moci vyzvednout osobně a seznámit se s výsledky řízení.
V Tatobitech dne 24. května 2016
Mgr. Pavel Vaněk, ředitel školy


MŠ

Děti vítají jaro

Máme tu pátek, ale ani na konci týdne naše Berušky nezahálejí. U nás v Tatobitech jsme měli tu čest přivítat na 200 dětí z okolních školek. Při akci Mikroregionu Tábor - Děti vítají jaro jsme si pro ně připravili okružní Mravenčí stezku.

Děti vítají jaro

více...


MŠ

Výlet na statek

Konečně krásný den a my jsme se mohli všichni vydat na výlet. Cestou nad školkou jsme šli rozkvetlou přírodou, chvílemi vysvitlo i sluníčko a výhled do kraje Českého ráje byl nádherný. Kopcem nahoru jsme došli k Samotoči, kde nám šel už naproti Honzík se svojí maminkou. U cesty na louce se pásly kozy s kůzlaty a u rybníka se koupaly kačenky.

u Kudrnáčových

více...


MŠ

Berušky v knihovně

Berušky mají stále nabitý program, a tak 17. května navštívily knihovnu v Tatobitech, kde na ně čekalo setkání s paní Kubíčkovou a spoustou krásných knížek.

knihovna_01

více...


MŠ

Besídka pro maminky

Ve čtvrtek 12. května odpoledne v tělocvičně školy se naše Berušky proměnily v mravenečky a připravili pro maminky, babičky, tatínky i dědečky a strýčky hezký dárek v podobě básniček, písniček a tanečků.

besídka_01

více...


MŠ

Čarodějný týden našich Berušek

Poslední týden v dubnu jsme ve školce prožili v duchu kouzel a čárů. Vařili jsme různé lektvary, dělali pokusy… V pátek 29. dubna jsme týden zakončili čarodějnickým sletem na školní zahradě, kde byly pro děti připraveny různé hry a zábava.

čarodějnice 2016_02

více...


|0-15|15-27|

Obecní stránky

Tatobity

Návštěvnost

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS.