|0-15|15-23|
Kultura

Hurá na prázdniny

Dnes jsme se rozloučili se školou a čekají nás dva měsíce prázdnin. Užijte si je ve zdraví a štěstí - potřeba je obého, neboť na Titaniku byli všichni zdraví...

konec roku 2017Kultura

Dopravní hřiště MDDH Svišť

Protože staré české přísloví praví, že opakování je matka moudrosti, rozhodly jsme se s Beruškami své nově získané vědomosti a dovednosti z pondělní dopravní výchovy upevnit a rozšířit u nás v Tatobitech. Tady nám spolek MDDH Svišť vytvořil spoustu silnic a křižovatek s přechody pro chodce, s parkovištěm, s kruhovým objezdem, železničním přejezdem a spoustou značek, které k bezpečné dopravě patří.

Svišť 2017_01

Svišť 2017_02

více...


Kultura

Návrat Dušičky a Bublalky

Za sebou máme konec května a blíží se také konec školního roku. Léto ohřívá celou zem a kapříci už skáčou nad vodu, aby se podívali, kdopak to přišel k rybníku. Ne vždy to jsou ale pouze kapři! Občas to jsou vodníci, kteří se za kapry proměňují, aby si jich lidé nevšimli. Stejně tomu je i s našimi kamarády. Pamatujete se děti na vodníka Dušičku a vodnici Bublalku?

vodníci 2017

více...


Kultura

Vlastík 2017 aneb Domov je místo v srdci

Ve čtvrtek 18. a v pátek 19. května se u nás ve škole (Masarykova ZŠ Tatobity) konal jubilejní desátý ročník regionální vlastivědné soutěže Vlastík 2017. Letos se nám sešlo dvanáct týmů od Liberce po Mladou Boleslav. Je dobře, že si Vlastík vybudoval pevné místo v kulturním kalendáři spřátelených škol a ty se k nám rok co rok vracejí. A letos všechny čekala parádní oslava Vlastíkových kulatin:-) A co že to ten Vlastík je?
Jen pro připomenutí – jedná se o soutěž čtyřčlenných týmů (jeden druhák, třeťák, čtvrťák a páťák), kdy po dva dny děti plní různé úkoly z prvouky, přírodovědy a vlastivědy. Mottem soutěže je Domov je místo v srdci, takže všechny úkoly směřují k poznání místa, ve kterém žijeme.

úvod

více...


Kultura

Deset let s Vlastíkem :-)

Čas plyne jako voda v potůčku Veselka a je to již deset let, co se v naší vesničce narodil střapatý, okatý kluk s pihatým nosem jménem Vlastík. Rošťák, který nejde daleko pro žádnou lumpárnu a kamarádů má spousty. Jeho velikým koníčkem je zvídavost. Možná také proto bydlí v naší škole. Každá knížka je pro něho výzvou, jak ji co nejrychleji přečíst. A může být o čemkoliv. Naše dějiny, zajímavosti ze světa, znalosti přírody a zeměpisu, umění počítat, vědomosti českého jazyka a životy spisovatelů. Nic není cizí našemu kamarádovi Vlastíkovi. O vše se moc zajímá a z každé nové informace má radost.

Vlastík

více...


Kultura

Čarovný duben a návrat Zvonimíry

Jaro přebralo vládu. Louky jsou posety barevnými květy. Po lesích pobíhají mláďátka srnek a zajíčků. Přehoupl se rok a máme tu znovu čarodějný měsíc, blížící se Svatojakubskou noc a s ním nové setkání s naší milou čarodějnicí Zvonimírou.

Zvonimíra 2017_01

více...


Kultura

Vázání květin s Káťou

Velikonoce se blíží a my maminky máme spoustu práce s uklízením, pečením mazanců a velikonoční výzdobou. Proto jsme si přišly malinko odpočinout a vyzkoušet si vázání jarní kytice z řezaných květů. Floristka Káťa nám do školy přivezla gerbery, rudé růže, žluté chryzantémy a spoustu okrasné trávy.

kytky 2017

více...


Kultura

Exkurze do Senátu

Dne 11. dubna 2017 jsme využili pozvání senátora Jaroslava Zemana a spolu s dalšími tatobitskými spoluobčany jsme vyrazili do Prahy. Cílem byla návštěva horní komory Parlamentu České republiky Senátu.

senát 2017

více...


Kultura

Jarní dílnička (nejen) pro rodiče

Jaro se pomaličku začíná vylupovat z nesmělých poupat do krásně barevných květů. Vše je kolem nás provoněno sladkou čerstvou vůní a sluníčko nás svým úsměvem láká k jarnímu úklidu zahrádek, zahrad, k rytí, sázení, hrabání a zkrášlování. Jeden takový šimravý sluníčkový úsměv jsme využily i my Berušky, vlastně ne jenom my, ale i někteří naši starší kamarádi školáci, ale nebylo to k práci…, i když možná ;-). Poprosily jsme naše maminky, tatínky, babičky a tetičky, jestli by si s námi vyrobili jarního zajíčka.

jarní dílnička 2017

více...


Kultura

Poděkování všem

Na konci března se udála ještě jedna akce, na kterou bych Vás rád upozornil. Nebo se pochlubil? Nebo poděkoval? Posuďte sami. Ve středu 29. března jsem byl oficiální cestou pozván na Krajský úřad do Liberce, kde jsem z rukou Mgr. Petra Tulpy (náměstek hejtmana řízení resortu školství, mládeže, tělovýchovy a zaměstnanosti) převzal ocenění nejlepších pedagogických pracovníků z Libereckého kraje pro rok 2017 v I. kategorii Významný přínos pro rozvoj školství v Libereckém kraji.

Den učitelů 2017

více...


Kultura

Sférické kino ve škole

Přestože v naší malebné vesničce nemáme kino, v pátek jsme s Beruškami v jednom byly ;-). A ani jsme nemusely nikam jezdit, protože kino přijelo za námi do školy. Opravdu, přijel pán, v docela obyčejném malém osobním autě, s velikým batohem. Batoh donesl do tělocvičny a z něho vytáhl černobílý balón, který v tělocvičně nafoukl. Vypadal trošku jako horkovzdušný balón, který vídáme na obloze, ale bez koše.

sferické kino_1

více...


Kultura

Zaječí rodinka aneb Velikonoční povídání

Hurá děti, také jste si všimly? No rozhlédněte se okolo sebe, co vidíte? Přece jaro se k nám vrátilo. Sluníčko se probudilo, odhodilo zimní plášť a ukazuje nám svou sílu. Hřejivými paprsky lechtá kytičky na loukách a volá je, aby konečně vykoukly na svět. Větvičky stromů se připravují na nové lístečky a květy. Ptáčkové začínají vesele zpívat a již se k nám vracejí také ptáčkové, kteří létají na zimu do teplých krajin. Svět začíná rozkvétat, vonět a předvádět své barvičky.

Velikonoční zajíci 2017

více...


Kultura

Srdíčkový únor ve školce i škole

Měsíc únor jsme si s Beruškami velmi užily, i když jsme trošku nemocněly :-(. Ale hned na začátku měsíce nás navštívil veselý klaun Srdíčko a připravil si pro nás kloboukový týden plný veselých barev. V něm jsme si společně vyrobily a ozdobily kloboučky a maličko se snažily zářivými barvami přivolat voňavé jaro :-). Možná se nám to maličko povedlo, protože naše hlavy zářily jarními barvami a na tváři se nám vykouzlil spokojený úsměv :-).

kloboukový týden

více...


Kultura

Do školy přišel klaun Srdíčko

Milé děti,
přikutálel se k Vám s velkým úkolem Váš nový kamarád. Barevný a veselý šašek, klaun, kašpar Srdíčko. Takové mu dali jméno v cirkuse Arturo, kde vyrostl a až do včerejška šaškoval.
Při svých cestách po světě si Srdíčko a jeho kamarádi s Principálem Arnoldem Piškotou všimli, že se lidé a děti stále méně smějí, a proto se rozhodli, že svět musí uzdravit, aby se znovu začal smát.
Principál poslal klauna Srdíčka mezi děti a lidi s obrovským úkolem a bude potřebovat pomoci. Umíte, děti, pomáhat? A pomůžete také šaškovi Srdíčkovi?

klaun Srdíčko

více...


Kultura

Ve škole máme Montyho

Milé děti,
vánoční svátky byly krásné a dlouhé. Barnabášek s Uryáškem byli ve vaší škole spokojení, ale když tam nebyly žádné děti, tak se jednoduše nudili. A to by nebyli čertíci, kdyby něco nevymysleli.

Monty

více...


|0-15|15-23|

Obecní stránky

Tatobity

Návštěvnost

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS.