II. třída

8.10. - dopravní hřiště v Turnově

V pondělí 8.10. jsme vyrazili na první ze dvou lekcí (výsledkem by měl být průkaz cyklisty - zkoušky na něj bychom měli jet skládat na jaře) dopravní výchovy na dopravní hřiště do Turnova.

Po příjezdu a příchodu na skautský ostrov, kde je i dopravní hřiště, jsme byli seznámeni s programem - absolvujeme dva dvouhodinové cykly - přednášku a teorii. Jako první jsme začali praxí - pozorně jsme si prošli celé hřiště

škola na dopravním hřišti_01

a poté jsme nasedli na kola a podle pokynů a podle značek se jali proplétat uličkami dopravního hřiště.

škola na dopravním hřišti_02

Po hodině jízd jsme se odebrali do klubovny a vyslechli trochu teorie - o chodcích na silnici a v druhé části o výbavě jízdního kola a jak se chovat na křižovatce.

škola na dopravním hřišti_03
škola na dopravním hřišti_04

Druhá hodina praxe už byla věnována pouze jízdě - jezdili jsme po dopravním hřišti a pokud jsme chybovali, dostali jsme na ruku čárku. Za tři čárky následoval trest v podobě odstavení mimo hřiště.

škola na dopravním hřišti_05

O tom, že jízda na kole může být i nebezpečná, se přesvědčila Simča - nezvládla zatáčku a skončila mimo trať - odneslo to jen koleno a kalhoty.

škola na dopravním hřišti_06

Pro ostatní děti to byla výstraha a instruktor všem zdůraznil, že stát se toto při plném provozu ve městě, mohly by být následky daleko vážnější.

Ve 12 hodin jsme opustili dopravní hřiště a jelikož nám do odjezdu autobusu zbývala ještě hodina, navštívili jsme nedalekou základní školu speciální. Prohlédli jsme si vybavení, seznámili se s rybičkami a králíkem (je to totiž ekoškola vyznamenaná MŠMT) a na zahradě pochválili práci místních žáků - altán.

škola na dopravním hřišti_07

I my bychom takový chtěli. Pan ředitel nám slíbil, že snad... Necháme se překvapit.

Obecní stránky

Tatobity

Návštěvnost

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS.