Kultura

Rozsvěcení vánočního stromu - 2.12.2007

Jak už se v Tatobitech stalo tradicí, i letos první adventní neděli došlo na rozsvícení vánočního stromu. Tato tradice je každoročně provázena kulturním programem, kterého se účastníme i my. Zajímá Vás, jak to letos probíhalo? Tak tedy...

Ještě než se setmělo, byly na tatobitském rynku rozestavěny stánky, které díky svým hospodářům nabízely okolojdoucím různé pochutiny - klobásy, vuřty, medovinu či grog. Ale nebylo to jen o jídle - i my jsme tu měli svůj stánek, kde jsme prezentovali naši práci - byly tu k mání perníčky, perníkové stromy, svíčky, ozdoby na strom či stínítka na lampičky.

rozsvěcení vánočního stromu_04

Velmi mile nás překvapilo, že o naše výrobky byl zájem a během několika desítek minut jsme již měli prázdný stůl.
Zatímco zpočátku bylo počasí milosrdné, v okamžiku, kdy se přiblížilo vystoupení paní starostky a i naše, obloha se zatáhla a rozpršelo se. Projev paní starostky to neohrozilo

rozsvěcení vánočního stromu_01

a ani my jsme se nedali počasím zaskočit a poctivě jsme odzpívali a odrecitovali celý připravený program.

rozsvěcení vánočního stromu_02
rozsvěcení vánočního stromu_03

Když jsme dozpívali, vřítili se na scénu čerti a přišel i Mikuláš s andělem. Kdo byl celý rok hodný, byl odměněn balíčkem. A hodní tu byli všichni.

rozsvěcení vánočního stromu_05
rozsvěcení vánočního stromu_06

I když nám počasí moc nepřálo, sešla se tu spousta lidí, kteří se v předvánočním shonu dokázali zastavit, pohovořit o věcech všedních a popřát si příjemný advent.

rozsvěcení vánočního stromu_07

Pokud se Vám naše vystoupení u stromu líbilo a budete mít čas a chuť, jste všichni srdečně zváni v úterý 18.12. do Hasičárny, kde Vám program zpestříme nejen dalším zpěvem, ale i tancem a cvičením našich nejmenších. Těšíme se na Vás.

Obecní stránky

Tatobity

Návštěvnost

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS.