MŠ

Máme doma předškoláčka

Ve středu 26. listopadu 2008 jsme se ve školce sešli s Mgr. Martinou Melíškovou, speciálním pedagogem PPP Turnov na přednášce věnované zejména rodičům budoucích předškoláčků. Velice mě potěšilo, že této nabídky využili nejen rodiče našich předškolních Berušek, ale zavítaly sem i maminky, kterých by se toto téma ještě nemuselo týkat, neboť jejich děti se k zápisu ještě nechystají, přesto se však chtěly dozvědět něco nového, získat nové informace, vyměnit si zkušenosti s ostatními maminkami.

Cílem přednášky bylo na jedné straně navázat užší spolupráci s PPP Turnov, na druhé straně pomoci rodičům v prvním přechodovém období - v přechodu jejich dětí do školy. Mgr. Martina Melíšková přiblížila rodičům problematiku předškolního vzdělávání a následného nástupu do první třídy, seznámila je s postupy při diagnostice možných obtíží a ukázala jim materiály, které jsou vhodné k rozvoji tvořivosti jejich dětí. Přednáška v závěru gradovala diskuzí rodičů, kteří se nebáli ptát se a velice se o danou problematiku zajímali.
Myslím si, že přednáška splnila svůj cíl, a jsem rád, že se po paní Mgr. Janě Prokešové (logopedie) podařilo do školy přivést dalšího odborníka. Věřím, že naše spolupráce s PPP bude ku prospěchu dětí - a o to nám jde v první řadě.

přednáška PPP_01 přednáška PPP_02

přednáška PPP_03 přednáška PPP_04


Obecní stránky

Tatobity

Návštěvnost

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS.