I.

Zápis budoucích prvňáčků

V pátek 16. ledna proběhl v I. třídě zápis budoucích prvňáčků. Spolu s paní učitelkou jsme přivítali devět nových žáčků, kteří by mohli od září chodit do 1. třídy.

A jak zápis probíhal? Děti se nám nejprve představily a zarecitovaly básničku. Potom jsme je vyzkoušeli, zda najdou dva stejné obrázky, a vydali se na pohádkovou stezku. Bílá paní je vyzkoušela z barev a tvarů, čaroděj prozkoušel znalost číslic a písmenek a princezna chtěla spočítat barevné kostičky. Následovala grafomotorická cvičení a vyprávění pohádek podle obrázků. Na závěr si děti zahrály na malíře a namalovaly nám barevnými křídami na tabuli postavu. A jelikož každá práce zaslouží odměnu, dostaly i ony dárečky, které jim vyrobili jejich starší kamarádi - jablíčko, záložku do knihy v podobě myšky a stojánek na tužky - prasátko, tučňáka či kuřátko. Díky vstřícnosti VZP dostaly i tužku, pexeso, omalovánky a malý hlavolam.
A na koho se bude paní učitelka těšit? Budoucími prvňáky jsou Vojta Bakeš, Natálka Bartejsová, Míša Danielová, Petra Dědečková, Kačka Fantová, Kája Kovalevová, David Mach, Eliška Kuncířová a Kačka Prokůpková.
V sekci fotogalerie si můžete celý zápis prohlédnout i v obrazové podobě.

Obecní stránky

Tatobity

Návštěvnost

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS.