Sport

Karneval na lyžích

Pátek 13. nemusí být vždy nešťastný. My jsme na pátek 13. února 2009 pro naše školáky připravili karnevalové dopoledne v lyžařském areálu ve Struhách a soudě podle ohlasů, byl to krásný den plný smíchu, pohody a úsměvů.

karneval na lyžích


Ráno v osm hodin jsme do aut naskládali potřebnou výbavu - lyže, přeskáče, ale i propriety na masky a hry - a vyrazili jsme do Struh. Přivítaly nás milé úsměvy místní obsluhy a vůbec jim nevadilo, že jsme na místě o půl hodiny dřív. Mohli by se mračit, ale nemračili se. Jako by to předznamenalo pohodový a usměvavý den.

Nejprve jsme všem dali hodinku na rozježdění (zdatnější lyžaři jezdili sami, začátečníci měli k ruce instruktora) a mezitím jsme připravili soutěžní program. Na svahu vyrostla trasa pro obří slalom. Je moc príma, že se do soutěže zapojili všichni bez rozdílu - děti, rodiče i paní učitelky. Po závodu ve slalomu následovaly dovednostní disciplíny - jízda zručnosti a podjíždění lana. Mezitím se na špici sjezdovky zjevil on - Pán hor - Krakonoš. A jelikož všichni po celé dopoledne byli vzorní, každému něco přivezl - sladkosti, ale i domácí koláče.

Na závěr celého dopoledne proběhlo slavnostní vyhlášení i se stupni vítězů - odměněni byli všichni - vítězové i poražení. Ale byl vůbec někdo poražen?

Dovolte mi na závěr poděkovat všem, kteří se o skvělé dopoledne zasloužili - děkuji rodičům za pomoc při organizaci a dopravě, děkuji obsluze vleku a vůbec všem, kteří mají s areálem ve Struhách něco společného - bylo to vzorně připraveno a vše doplněno o přívětivý úsměv, děkuji kamarádovi instruktorovi, který se nezjištně celou dobu věnoval začátečníkům a naučil je nebát se lyží a v neposlední řadě děkuji i paní učitelkám za vzornou přípravu akce, úsměv a noblesu, s kterou všechno zvládly.

Pokud si chcete prohlédnout fotografie z akce, přejděte sem.

Obecní stránky

Tatobity

Návštěvnost

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS.