Kultura

Cvičný poplach

V pátek 11. září 2009 byl vyhlášen poplach - hořela nám škola. Naštěstí se jednalo o cvičný poplach s ukázkou součinnosti jednotek IZS (integrovaného záchranného systému).

požární poplach_01Vše vypuklo v 9:00 tím, že se okolo tříd začal valit dým z cvičných dýmovnic. Děti i ostatní zaměstnanci naprosto předpisově opustili budovu školy (nevím, zda to je pravidelnými školeními na začátku každého roku, ale jelikož jsem se snažil informaci o cvičném poplachu utajit i před nimi, věřím, že to je díky jejich zkušenosti a chladnokrevnosti - což je dobře) a shromáždili se na vyhrazeném prostranství u parkoviště před Hasičárnou. Odtud sledovali příjezd místních hasičů a jejich zásah - hašení a prohledávání budovy. Já jako ředitel jsem jim totiž sdělil, že v budově asi zůstaly tři děti z druhé třídy. Po jejich nalezení bylo nutné je evakuovat přímo z ředitelny a to přivolaným autem s žebříkem z Turnova. Celá akce proběhla bez větších komplikací.
Když už děti myslely, že je konec, zjevil se na parkovišti muž v masce a u přistaveného auta rozbil okno a kradl autorádio. Bleskový příjezd policie a jejich profesionální zásah mu v dalším pokračování nelegální činnosti zabránil.
Ani to ale nebyl konec - hasiči ještě předvedli dětem, jak se z auta vyprošťují zranění např. při vážné autonehodě.

požární poplach_02

Poté následovala prohlídka všeho, co děti během akcí viděly. Mohly si osahat policejní auto, zahoukat si, potěžkat hasičskou sekyru a zeptat se na vše, co je zajímalo.
Na závěr celého dopoledne následovaly besedy s příslušníky policie a hasičů uvnitř budovy - Berušky se usadily u sebe ve třídě, školáci se shromáždili v tělocvičně.
Celá akce se vydařila, děti viděly profesionály v akci a mohly se jich na vše zeptat. Pokud půjde vše podle plánu, chtěl bych z celého dopoledne udělat CD, které Vám pochopitelně bude následně k dispozici.
Věřím, že nás nikdy takováto situace "na ostro" nepotká, na druhou stranu věřím v motto - "Štěstí přeje připraveným." a příprava je čas od času zapotřebí. Děkuji touto cestou všem, kdo se na celé akci podíleli a dětem tak připravili nevšední zážitek.

Obecní stránky

Tatobity

Návštěvnost

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS.