II. třída

Malujeme krokodýla

V úterý 29. září jsme prožili netradiční hodinu výtvarné výchovy - malovali jsme krokodýla. A ne obyčejného - na zahradu nám totiž připlul velký nilský krokodýl.

malujeme krokodýlaDíky vstřícnosti a nespornému sochařskému talentu pánů Kořínka a MUDr. Landra jsme obdrželi netradiční dárek - dřevěného krokodýla. Umístili jsme ho na školní zahradu vedle altánu, aby dohlížel na hrající si děti. Byl krásný - ale přírodní. Takže jsme autory poprosili o dovolení a na hodinu výtvarné výchovy jsme se vyzbrojili štětci a barvami a vyrazili do terénu. Během dvou hodin na zahradu připlaval pravý nilský krokodýl. Krásně se podařilo ve spojitosti se školním vzdělávacím programem spojit přírodovědu, prvouku a výtvarnou výchovu - děti si o krokodýlovi povídaly a zároveň ho přetvářeli k obrazu svému.
Práce to byla radostná, dětem se to velmi líbilo a celá hodina se beze zbytku podařila - propojení předmětů nenásilnou formou dětem připomnělo, jak zvířata v přírodě žijí, čím se živí a k čemu slouží tělesné zbarvení.
Ještě jednou bych chtěl pánům Kořínkovi a MUDr. Landrovi poděkovat za krásný dárek, který děti potěšil a přispěl k realizaci jednoho z bodů ŠVP.
Fotografie z netradiční hodiny výtvarné výchovy si můžete prohlédnout v sekci Fotogalerie.

Obecní stránky

Tatobity

Návštěvnost

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS.