Kultura

MDD - dopravní hřiště

Na úterý 1. června jsme ve spolupráci s obecním úřadem pro naše školáky i Berušky připravili k jejich svátku dopoledne s dopravní výchovou. Celý projekt vedl poručík Petr Kmínek z preventivně informační skupiny ze Semil.

MDD 2010 - dopravní hřištěNejprve jsme se s našimi školáky všichni sešli v I. třídě a pan poručík si s nimi hodinu povídal o všem, co by měli znát všichni účastníci silničního provozu - opakovali jsme si značky, probírali jsme zásady bezpečné jízdy, správné vybavení jízdního kola a nezapomněli jsme ani na složité dopravní situace, které můžou v běžném provozu na silnici vzniknout. Po krátké svačince jsme se přesunuli na hřiště, které se zatím změnilo na dopravní - vznikly tu křižovatky, kruhový objezd, slepá ulice i parkoviště. Naštěstí nám přálo počasí a nepršelo. I když - počasí nás v poslední době zlobí víc než je zdrávo:-( Na hřiště se s námi vydaly i Berušky - předškoláci spolu se školáky jezdili, malé děti spolu s paní učitelkami dělaly chodce. Po úvodním seznámení se s hřištěm se všichni snažili jezdit podle platných předpisů - na to dohlížel pan poručík s píšťalkou a zastavovacím terčem. A pokud se někdo provilnil, byl zastaven a obdržel trestný bod. Přestupků však bylo minimálně, a tak na konci mohli všichni dostat odměnu - pexesa a diplomy.
Celé dopoledne se vydařilo, děti si zopakovaly pravidla silničního provozu, což se jim bude hodit zejména s blížícími se prázdninami, a všichni si užili pěknou akci. V sekci fotogalerie si můžete prohlédnout další fotografie a jistě mi dáte za pravdu.

Obecní stránky

Tatobity

Návštěvnost

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS.