Kultura

Exkurze do Prahy

Ve středu 18. května 2011 jsme vyrazili na vlastivědnou exkurzi do Prahy. Dobrodružná a náročná cesta začala už v Turnově na nádraží, kdy jsme kvůli výluce absolvovali cestu do Mladé Boleslavi autobusem, ale jinak se výlet i díky slunnému počasí vydařil.

Exkurze do PrahyA co že jsme všechno viděli a za jeden den stihli? Po příjezdu na hlavní nádraží jsme šli pěšky na Václavské náměstí, odtud jsme pokračovali k Národnímu divadlu a lodičkou jsme se dopravili na Dětský ostrov. Odtud jsme šli na nástupiště lanovky na Petřín, kde jsme navštívili zrcadlové bludiště a občerstvili jsme se nejen nanukem:-) Potom jsme přešli na Pražský hrad - navštívili jsme katedrálu, Vladislavský sál a Baziliku sv. Jiří. Přes Svatováclavské vinice jsme došli na Karlův most a odtud jsme šli opět na Václavské náměstí. Tam jsme na chvilku zastavili v KFC a pak už jsme šli zpět na nádraží a po třinácti hodinách jsme plni zážitků dorazili opět do Turnova.
Výlet byl pěkný, počasí bylo nádherné, podívali jsme se na spoustu míst, které jsou svázané s historií naší vlasti a nové poznatky se nám určitě budou hodit v hodinách prvouky a vlastivědy. Fotografie z exkurze naleznate v sekci fotogalerie .

Obecní stránky

Tatobity

Návštěvnost

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS.