Kultura

Výletní areál Pěnčín

Ve středu 10. dubna 2013 jsme vyrazili v rámci výuky prvouky a přírodovědy do výletního areálu Pěnčín u Jablonce nad Nisou.

výletní areál Pěnčín - 2013Ráno jsme se všichni sešli ve škole a v devět hodin jsme nasedli do přistaveného autobusu a vyrazili do Pěnčína.
Po příjezdu jsme se chvilku rozkoukávali a vyrazili jsme na prohlídku. Nejprve jsme si prohlédli expozici staré zemědělské techniky a zavzpomínali na to, jak to měli naši předci při práci na poli těžké. Poté jsme za doprovodu průvodkyně navštívili výrobnu skleněných korálů a seznámili se s celým technologickým postupem. Po prohlídce dílny jsme přešli do podnikové prodejny a absolvovali ochutnávku kozích sýrů. V jedenáct hodin jsme se přesunuli do korálkové dílny, kde jsme hodinu a půl tvořili výrobky z korálků. Na závěr jsme si prošli celý areál, podívali jsme se ke kozám a na závěr se nám představil i domácí páv.
Celý výlet byl krásný, děti poznaly nové věci a domů si kromě zážitků přivezly i dárečky pro rodiče - pro maminky korále, pro tatínky sýry:-)
Jelikož jsou fotografie pěkné, umístil jsem na Rajče, kde si je můžete prohlédnout v plném rozlišení.

Obecní stránky

Tatobity

Návštěvnost

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS.