Kultura

Výlet za poznáním (sama sebe) - Malá Skála 2013

Jako již každoročně i letos jsme na začátku školního roku vyrazili na Výlet za poznáním (sama sebe) - letos jsme po třech letech vyměnili prostředí Horního Maršova a zamířili jsme "za humna" na Malou Skálu do hotelu Jizera.

Výlet za poznáním (sama sebe)_01


Cílem Výletu za poznáním je začlenit nové prvňáky do školy a průběžně plnit plány environmentální výchovy a minimálního preventivního programu.
Po celé tři dny jsme proto soutěžili, hráli si, plnili různé úkoly a vyplňovali testy. Počasí přímo ukázkově, takže jsme splnili vše, co jsme si předsevzali.
Ve středu jsme se po rozkoukání šli projít k Boučkovu statku. Po cestě jsme minuli zamčený maloskalský zámek. Vypadá nádherně, ale pro veřejnost není přístupný, protože je v soukromých rukách. Po cestě zpět jsme viděli sice zámeckou bránu otevřenou, ale nápis "Pozor pes" nás dostatečně varoval. Přesto jsme se zastavili a prohlíželi krásy zámku alespoň z povzdálí. Naše okounění neuniklo pánovi uvnitř a vydal se k nám. Představil se nám jako majitel zámku, člen belgického šlechtického rodu Van Geetů a - pozval nás dál. Popovídal nám o historii a dovolil nám se projít po parku. Na závěr se s námi vyfotil.

Výlet za poznáním (sama sebe)_02

Jak pro děti, tak i pro nás to byl velmi příjemný zážitek a setkání s čelním členem aristokratické rodiny bylo velmi okouzlující.
Ve čtvrtek jsme po dopoledních hrách vyrazili za pohádkou a navštívili jsme za krásného slunného počasí hrad Frýdštejn. Po návratu jsme ještě hráli hry a večer jsme pak všichni padli únavou :-)
Cíl Výletu se nám tak podařilo splnit bezezbytku - děti dávaly při soutěžích pozor, prvňáci se bez problémů začlenili mezi své starší spolužáky a všichni si užili tři dny v příjemném prostředí. Chování všech účastníků Výletu bylo (až na malé výjimky) na jedničku - starší spolužáci pomáhali mladším, nikde se nikdo příliš nehádal a vulgarita zmizela kdesi v nedohlednu. Jen tak dál:-)
Nakonec bych chtěl poděkovat paním učitelkám za stálý úsměv, rodičům za odvoz a paní Mařanové za finanční příspěvek pro děti - použili jsme ho na sladkou odměnu pro všechny děti a na vstupné na hrad Frýdštejn a Pantheon.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Obecní stránky

Tatobity

Návštěvnost

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS.