I. třída

Zápis budoucích prvňáčků

Ve čtvrtek 15. ledna proběhl v I. třídě zápis budoucích prvňáčků. Spolu s paní učitelkou jsme přivítali deset nových žáčků, kteří by mohli od září chodit do 1. třídy.

zápis do 1. třídy - 2015A jak zápis probíhal? Děti se nám nejprve představily a zarecitovaly básničku. Potom jsme je vyzkoušeli, zda najdou dva stejné obrázky a společně jsme se vydali na pohádkovou stezku. Letos na děti čekaly tři postavy z pohádky Červená Karkulka - babička Klára, myslivec Lucka a Karkulka Adéla, které se svého úkolu zhostily na výbornou a i touto cestou jim moc děkuji za pomoc. Babička Klára je vyzkoušela ze znalosti geometrických tvarů, počtů a barev, Karkulka Adéla ze znalosti různých druhů ovoce a zeleniny a z písmen a myslivec Lucka se jich ptala na zvířátka a jejich mláďátka. Poté následovala grafomotorická cvičení a vyprávění pohádek podle obrázků. Na závěr si děti zahrály na malíře a namalovaly nám barevnými křídami na tabuli postavu. A jelikož každá práce zaslouží odměnu, dostaly i ony dárečky, které jim vyrobili jejich starší kamarádi.
A na koho se bude paní učitelka těšit? Budoucími prvňáky jsou Kateřina Cimbálová, Kateřina Donátová, Andrea Hejduková, Ondřej Kamenský, Tereza Klementová, Pavlína Kukaňová, Petr Martínek, Rostislav Mazánek, Jana Roštejnská a Martina Zadražilová.
Fotografie z celého zápisu si můžete prohlédnout zde.

Obecní stránky

Tatobity

Návštěvnost

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS.