MŠ

Čarodějný týden našich Berušek

Poslední týden v dubnu jsme ve školce prožili v duchu kouzel a čárů. Vařili jsme různé lektvary, dělali pokusy… V pátek 29. dubna jsme týden zakončili čarodějnickým sletem na školní zahradě, kde byly pro děti připraveny různé hry a zábava.

čarodějnice 2016_02Čarodějný týden jsme zakončili zkouškou v létání, za kterou děti obdržely letecký průkaz, který opravňuje k řízení nejen obyčejného smetáku, ale také nákladních košťat, létajících vysavačů a koberců. Následovala překážková dráha, kde měly děti za úkol přeskákat všechna košťata. Jako poslední disciplínu si děti vyzkoušely hod koštětem do dálky.
Po spálení čarodějnice

čarodějnice 2016_03

se děti pustily do tak očekávaných špekáčků, které si opekly na ohni. Po opečené dobrotě jsme se už přesunuly do MŠ, kde na nás čekala ještě polévka a sladká odměna.
Tento kouzelný týden jsme zakončili také s rodiči na školní zahradě, kde nejen maminky, ale také babičky, tety a tatínci s dětmi předvedli své výtvarné a tvořivé umění a vyrobili čarodějnici z klacíků, látky a sochařské hlíny. Práce s hlínou se líbila hlavně dětem, kde bylo velmi zajímavé pozorovat, jak každá vymodelovaná hlava je opravdu originál. Některá byla hodně vrásčitá, jiná měla velký nos, odstáté uši. Dokonce se objevila jedna, která připomínala medvěda :-) Ale všem se čarodějnice povedla a myslím si, že se stala zajímavou ozdobou domovů.

čarodějnice 2016_04

Sváteční odpoledne jsme zakončili opékáním špekáčků a příjemným posezením.
Vendula Zunová a Zvonimíra
Více fotografií si můžete prohlédnout zde.

Obecní stránky

Tatobity

Návštěvnost

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS.