MŠ

Děti vítají jaro

Máme tu pátek, ale ani na konci týdne naše Berušky nezahálejí. U nás v Tatobitech jsme měli tu čest přivítat na 200 dětí z okolních školek. Při akci Mikroregionu Tábor - Děti vítají jaro jsme si pro ně připravili okružní Mravenčí stezku.

Děti vítají jaroPlni očekávání, co a kdo nás čeká na Mravenčí stezce, jsme se vydali na cestu jako první. Potkali jsme spoustu mravenečků školáků, kteří potřebovali vždy s něčím pomoci nebo poradit. Tak třeba Ferdovi se ztratila Beruška a byl z toho moc smutný. Museli jsme trošku hledat, ale nakonec jsme mu našli Berušek pět a hned mu bylo veseleji.
Jiní mravenečci si nakreslili jízdní kolo, ale nebyli si jisti, jestli jim na něm něco nechybí a jestli bude jezdit. Ještě že jsme šli kolem! Chyběla mu šlapka, sedátko, kus řidítka a mělo hranatá kola.
Další mravenečci se chystali do hor na výlet, ale protože nejsou zvyklí se oblékat, né a né si vybrat to správné oblečení. Nejdříve si oblékli rukavice a pak se divili, že jsou nemotorní. Tričko si navlékali na bundu, no měli to všechno popletené. Ale ani toto pro nás nebyl žádný velký problém, neboť to máme nacvičené nejen ze školky:-) Využili jsme naše vědomosti a mravenečky jsme to naučili. Ne jenom my, po nás šlo ještě devět skupin z ostatních školek, které k nám přijely na návštěvu, a stejně jako my jim vše vysvětlily a ukázaly. Doufáme, že teď už to mravenečkové umí všechno správně a snad si to i zapamatovali pro příště:-)
Protože jsme byli moc šikovní a každé trápení mravenečků jsme dokázali vyřešit, nasbírali jsme všech osm razítek. Za ně na konci stezky čekala všechny děti sladká odměna s pěkným diplomem na památku.
Celé putování s mravenci se nám moc líbilo, proto bychom rádi poděkovali všem, kdo pomohli toto příjemné dopoledne zorganizovat. Děkujeme dětem a jejím paním učitelkám ze všech zúčastněných školek za jejich návštěvu a pomoc v učení nešikovných mravenečků.
Těšíme se na příští společné setkání.
Fotografie z celé akce si můžete prohlédnout zde.
Vendula Zunová

Obecní stránky

Tatobity

Návštěvnost

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS.