MŠ

Výlet ke koním

I přes nepříznivou předpověď počasí jsme se s Beruškami vydali na dopolední výlet k paní Polákové do Lestkova. Naštěstí se předpověď nevyplnila a nám na cestu místo očekávaného deště, krup a bouřek vesele a teple svítilo sluníčko.

výlet ke koním_01Cestou jsme potkávali jedoucí sportovní vozy, které na nás troubily, mávaly a jedno na nás zamrkalo :-). To se líbilo hlavně klukům. Filípek a Davídek napočítali celkem patnáct veselých sportovních aut. S písní na rtech nám cesta rychle utíkala a v Lestkově už na nás čekala paní Poláková s dvěma osedlanými koňmi. Koníčci byli velmi trpěliví a my velmi stateční. Naší statečnost jsme ukázali tak, že nikdo z nás se nebál podívat na svět ze hřbetu koně. Jenom paní učitelky se raději držely nohama na zemi a o ten krásný pohled z výšky se nechaly ošidit :-). Za odměnu jsme koníkům dali jablíčka, která si do batůžku přibalila Kačenka a celou cestu je poctivě a statečně nesla. Na závěr jsme si mohli prohlédnout stáje a chlívek, ve kterém byla prasátka a tři malá růžová selátka.

výlet ke koním_02

A už zbývalo se rozloučit s paní Polákovou a poděkovat za milé a příjemné dopoledne.
Cestou zpátky se nám sice už trošku pletly nožičky :-), ale hlad nás popoháněl blíž a blíž ke školce, kde na nás čekaly paní kuchařky s bramborovou kaší a kuřátkem.
S plným bříškem a plni nových zážitků a dojmů jsme si šli my i naše nožičky odpočinout :-).
Fotografie z celé akce si můžete prohlédnout zde.
Vendula Zunová

Obecní stránky

Tatobity

Návštěvnost

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS.