Kultura

Důležité oznámení aneb Vodníci ve škole a školce

V sobotním podvečeru nám špatné počasí přineslo bouřku, kroupy a velkou vodu.
Pršelo tolik, že ani ryby ve vodě už nemohly plavat a náš potůček Tisovka se naplnil tak, že k nám přivalila velká voda přes Slávku, Tisovkou i Vodníka a Vodnici, kteří se naštěstí zastavili v máchadle pod návsí.
Kdo ví, jak by chudáci dopadli, kdyby je voda dovalila až do Rovenska....?!
Celí unavení a vysílení si bohužel ani svá jména nepamatovali. Dokonce ani nevědí, odkud je velká voda vzala. Smutní seděli na máchadle, aby si odpočinuli, a čekali na tmu. Po soumraku, nešťastní se pomalu brouzdali po Tatobitech a hledali, kam hlavu složit, až došli ke škole a uviděli otevřené okýnko. Neváhali a unavení vklouzli dovnitř. Našli si pohodlné místečko pod schody a klidně tam usnuli.

vodníci_01Ráno, když se probudili, uviděli tolik krásných malovaných obrázku po chodbách školy a školky, že úplně zapomněli odejít. Moc se jim tam líbilo, a tak si řekli, že ještě pobudou. Nakonec proč ne, voda jim stejně všechno vzala a jediné, co jim zbylo, bylo pár hrnečků, které se jim podařilo zachránit před velkou vodou, když si je honem nastrkali do kapes.
S radostí si hrnečky vyndávali ven a hned kontrolovali, jestli nejsou moc potlučené. Pěkně si je narovnali okolo sebe a hned si připadali jako doma. Odpočati usnuli tvrdým a klidným spánkem. Jaké to bylo ale překvapení v pondělí ráno při probuzení...
I když nevím, kdo byl více překvapen, jestli děti přicházející do školky a školy, které viděly před sebou dva vodníky, nebo vodníci, které probudil smích a hlásek překvapených dětí.
V první chvíli se Vodníci tak lekli, že se ani nepohnuli, jen koukali obrovskýma očima, co se to kolem nich děje, a přemýšleli, kam je to ta velká voda donesla.
Děti viděly, že vodníci jsou hodní, tak se jich nebály, ale poznaly, že jsou smutní. Přemýšlely, proč asi, a tak je napadlo, že možná jim udělá radost, když jim vymyslí nějaká jména. A tak se stalo. Hned první hodiny ve škole děti zapřemýšlely a pokřtily Vodníka na Dušičku a Vodnici na Bublalku.

vodníci_02

Hned bylo vidět, jak jsou vodníci veselejší. Když byly všechny děti ve třídách a Bublalka s Dušičkou zůstali sami, spokojeně si pobrukovali a shodli se, že se jim u dětí vlastně líbí. Moc neváhali a hlavně pro jejich zvědavost, aby viděli, jak vlastně lidští tvorové žijí, se rozhodli, že se na nějaký čas v Tatobitech zdrží. Vědí, že vodu nemají daleko a v noci mohou zaskočit smočit si šůsky do máchadla a nebo do potůčku Tisovky. A tak máme ve škole a školce na návštěvě Vodníka Dušičku a Vodnici Bublalku.
Uvidíme, jaké dobrodružství nás s nimi ještě čeká. Už se těšíme :-)

Obecní stránky

Tatobity

Návštěvnost

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS.