MŠ

Berušky na dopravním hřišti v Turnově

I malé Berušky pojaly vážnost naší dopravní situace zodpovědně. Dnes 6. června jsme se vypravily autobusem na dopravní hřiště do Turnova, abychom prohloubily naše znalosti v dopravních značkách, předpisech a zdokonalily se v řízení zatím nemotorových, ale pro nás Berušky tak důležitých vozidel :-).

dopravní hřiště 2016Někdo jezdil na kole, jiný na koloběžce, někdo dělal chodce a jiný zase mašinku. Každý měl svůj důležitý úkol a všichni jsme byli potřební k vytvoření reálných dopravních situací. A tak jsme zjistily, že se máme ještě co učit. Naštěstí chodce nepřejel nikdo, srážka s vlakem nás také nepotkala, ale často se nám stávalo, že jsme si popletly levou a pravou stranu vozovky, nezastavily jsme na značce STOP a přednost v jízdě nás nejednou potrápila. Ani vjetí do protisměru na kruhový objezd nebylo výjimkou :-).
Berušky moc dobře vědí, že správný řidič musí dobře znát a ovládat svůj stroj, aby ho nepřekvapil nemile žádný dopravní karambol. A proto se těší, že se zdokonalí na dalším dopravním dnu, který se bude konat ve čtvrtek 9. června u nás v Tatobitech.
Šťastnou cestu přejí Berušky :-).
Fotografie z celé akce si můžete prohlédnout zde.
Vendula Zunová

Obecní stránky

Tatobity

Návštěvnost

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS.