Kultura

Školní výlet do Mirákula očima Berušek

V pátek 24. června byl pro školáky uspořádán dlouho očekávaný školní výlet do zábavně-naučného parku Mirákulum v Milovicích. Jelikož pan ředitel chce už teď, abychom se pořádně připravili na vstup mezi školáky, a jelikož už vlastně takoví malí školáci jsme, vyrazili jsme, my čtyři předškoláci z Berušek, s velkými školáky také. Aby se nám ale moc nestýskalo, vzali jsme si s sebou i naší paní učitelku Vendulu, která nás po celý den měla na starost. A den to byl nádherný.

Mirákulum 2016V Mirákulu na nás čekaly houpačky, trampolínky, lanové dráhy, spousta průlezek, hradů a mnoho, mnoho dalšího. Všechno jsme si s naší dětskou pružností a ohebností vyzkoušeli, prolezli a užili si spoustu radosti a pohybové zábavy. Na takové velké trampolíně není lehké se udržet, když kolem vás skáče mnoho jiných dětí. To si s námi vyzkoušela i paní učitelka Romana, ale musíme přiznat, že se držela statečně :-). V bludišti nám zase málem zabloudila naše paní starostka, ale šťastně jsme ji našli a zachránili :-). Na velkém tajemném hradě nás čekalo překvapení, neboť se nás ujal Štěpán ze 3. ročníku a celý veliký hrad spolu s tajemným podzemím s námi několikrát prolezl a moc pěkně se o nás postaral a se vším nám pomohl. A my jsme nevynechali žádný kout. I díky tomu, že Štěpán byl vybavený a na cestu nám svítil čelovkou. Sluníčko nebylo skoupé na své paprsky a hřálo a hřálo, takže jsme poprosili i naši paní učitelku, ať se jde do podzemí podívat, že se tam pěkně zchladí. Jé, tam byla najednou tma. Paní učitelka na rozdíl od Štěpána neměla čelovku, takže se jí vůbec nedivíme, že měla velký problém a možná i maličkatý strach, aby tím tmavým černým bludištěm vyšla zpátky na sluníčko. Ale povedlo se a bylo to moc krásné.
Den byl pro nás všechny velmi krátký a nejvíc asi pro pana ředitele, který se spolu s velkými školáky málem zapomněl na velikánské houpačce v době, kdy už jsme měli jít k autobusu :-).
Sice se nám domů ještě nikomu moc nechtělo, ale všichni jsme si pohráli, zaskotačili, zaběhali, zasmáli se, vydováděli a plni zážitků jsme se unaveni a vyčerpáni vrátili autobusem domů, kde už na nás čekali naši rodiče.
Moc děkujeme školákům za krásný výlet a už se na ně v září těšíme:-)
Fotografie z celé akce si můžete prohlédnout zde.
Vendula Zunová

Obecní stránky

Tatobity

Návštěvnost

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS.