MŠ

Bublinkové odpoledne ve školce

bublinkování 2016

Dnes už to bude měsíc, co k nám do školy a školky velká voda přivalila zelené vodníky Dušičku s Bublalkou. Moc se jim u nás mezi Vámi dětmi líbilo, ale teď, když máte prázdniny, se po škole rozléhá smutné ticho, a proto se už těší do svého mokrého rybníčka, kde se za svitu měsíčku zaposlouchají do žabího koncertu. V jejich vodním světě na ně čeká spousta práce, musejí přepočítat všechny kapříky, cejny, štiky a jiné rybky, které jim přibyly nebo naopak odplavaly k sousedům. Musejí překontrolovat stav vody na stavidle a Bublalka se prý už těší, až si ve své vodní kuchyni uvaří jejich tak oblíbenou žabokávu.

Za odměnu, že jsme jim pomohli v nouzi a poskytli jim přístřešek nad hlavou, nám dnes prozradili tajný recept na velké bubliny. Museli jsme si přinést bazénky nebo nějaké škopíky a do nich nalít vodu. S tím byl malilinko problém, protože jsme měli krátkou hadici, která nedosáhla až na zahradu, a vodu bychom museli nosit v kbelíkách. Jak moc se nám ulevilo, když náš pan ředitel doběhl koupit delší hadici a vlastnoručně nám ji namontoval :-). Do vody jsme přidali jar na nádobí a glycerín. Byla to legrace pozorovat nejenom děti, ale i maminky a tatínky, jak je hra s bublinami baví. Zkoušeli jsme se dostat do bubliny i my, ale trošku nám v tom bránil zlobivý vítr.
Vodnice Bublalka nám zapůjčila svůj nejhezčí model klobouku, který si bere, jenom když jde mezi vodnickou elitu. Prozradila nám, že to není jen tak obyčejná pokrývka hlavy, ale že je kouzelná. Kdo si klobouk nasadí, stane se z něho polovodnice s kouzelnou mocí, kterou může proměnit i ostatní na vodníčky. Jenom k tomu potřebuje štětec, zelenou, žlutou a červenou barvičku. Paní učitelka to vyzkoušela a opravdu to fungovalo. Rázem kolem bazénků vesele skákali malí zelení vodníčci a vodničky. Dokonce i jedna veliká vodněna :-). Celé radostné odpolední bublinkování uteklo rychle a domů jsme se nevraceli jako děti, ale jako Dušičky a Bublalky.
Moc vodníkům děkujeme a za rok se těšíme na shledanou!
Fotografie z celé akce si můžete prohlédnout zde.
Vendula Zunová

Obecní stránky

Tatobity

Návštěvnost

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS.