MŠ

Berušky v knihovně

…i když my Berušky ještě neznáme všechna písmenka a neumíme z nich složit slovo ani větu, přesto máme knížky moc rády. Nejraději si zatím prohlížíme krásné obrázky, kterými ji pan kreslíř vyzdobil, a přemýšlíme, o čem asi ten pan spisovatel může v té knížce psát?

Berušky v knihovně 2017Proč má ten kluk na obrázku rozbité koleno? Kam asi jede celá medvědí rodinka? V boudě pro psa bydlí ježek? Proč? Otázek máme víc než dost a nemůžeme se dočkat, až i my budeme umět číst. Za spoustou knížek jsme se s Beruškami vydaly k paní Kubíčkové do tatobské knihovny. Paní Kubíčková nás přivítala s vlídným úsměvem a provedla nás knihovnou plnou písmenkové vůně ;-). Knížky jsme si mohly prohlédnout, ale protože nebylo tolik času, abychom si každý mohly vybrat svoji knížku ke čtení, paní učitelka vybrala jednu, ze které nám kousíček přečetla. Psalo se v ní o Viktorce a jejím dědečkovi. Viktorka vyprávěla dědečkovi, jak se jí líbí ve školce, kolik tam má kamarádů, s kterými si moc ráda hraje. Někdy se ale stane, že si kluci a holčičky hračky berou, hádají se o ně a někdy si kvůli tomu i ubližují :-(. Dědeček Viktorce poradil dvě kouzelná slovíčka. A ty my vlastně také známe, jenom je často zapomeneme použít :-(.
Paní Kubíčková si pro nás připravila ještě večerníčkové hádanky a potom písmenkové hraní s říkadly. Tam už jsme pár písmenek poznaly, ale ještě stále to není na čtení :-(, ale i my se brzy dočkáme ;-). Zatím budeme rády poslouchat pohádky a příběhy od Vás ;-).
Paní Kubíčkové moc děkujeme a těšíme se na další písmenkové shledání :-).
Fotografie z celé akce si můžete prohlédnout zde.
Vendula Zunová

Obecní stránky

Tatobity

Návštěvnost

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS.