MŠ

Bobřík odvahy

Nezadržitelně se blíží konec školního roku a opět se budeme muset rozloučit s dalšími Beruškami, kterým už zčervenaly krovky a zbarvila se i ta poslední tečka, která je tak potřebná pro další cestu školou:-). Ale dříve než se s nimi slavnostně rozloučíme, připravily jsme si pro ně Bobříka odvahy.

Bobřík odvahy 2017Čtvrteční den nikdo z nás nešel odpoledne domů, ale společně jsme přichystaly ohniště, lavičky se stoly a na zahradě jsme si opékaly maso s bramborovými plackami, které jsme si musely samy vyválet a vykrájet. Při pečení, válení a vykrajování jsme si stihly i pohrát a proběhnout se po průlezkách, opičí dráze a dokonce se i maličko osvěžit v našem školkovém bazénku ;-). Po tolika vydané energie jsme se nemohly dočkat připravované večeře a hladově obcházely ohniště s milovanou otázkou: „Kdy už to bude;-)?“
Večeře byla výborná, bramborové placky se nám velmi povedly a maso se jenom rozplývalo na jazyku. Po večeři si pro nás malé Berušky, které ještě stále nemáme tu zářivě červenou barvičku a pár teček ještě musí dozrát ;-), přišly maminky a po plackovém odpoledni si nás odvedly domů do našich postýlek. Ale veliké Berušky zůstaly, aby splnily bobříka odvahy a nejen na srdíčku jim zůstala vzpomínka plná školkových zážitků.
Nejdříve se šly projít po Tatobitech a došly až k tatobitské stoleté lípě, po cestě si vyprávěly různé veselé zážitky a příběhy. Malinko unavené se ve školce chystaly do postýlek, ale než se zachumlaly, čekalo je ještě pár úkolů. Jaké by to bylo spaní bez spací čepice? Proto si nejdříve ozdobily bílé čepičky, které všem velmi slušely. Pomaličku se přesunuly do ložnice, kde při pohádce čekaly, až se sluníčko uloží ke spánku a pustí na oblohu zářivě bílý měsíc, který je později doprovázel po bobříkové cestě školou. Cesta vedla z ložnice po schodech do školky, kde si každá Beruška mohla vybrat plyšového kamaráda, se kterým se vydala dál k vodníkům. Vodníci si svítili petrolejovou lampou a za každou básničku nebo písničku Berušky obdarovali náramkem s kouzelnou mušličkou, která je bude chránit a dodávat spoustu sil pro všechny příští starty a lety v životě ;-). Po tak náročném dni už je čekal poslední úkol a to přespat ve školce bez maminy a tatínka. Popřály si krásnou beruškovou bobříkovou dobrou noc a za chvilinku se už z ložnice ozývalo pouze jemné chrupkání a pravidelné oddechování ;-). Ani ranní bouřka nepřetrhla sen našich Berušek, a proto si každá z nich zasloužila diplom za zvládnutí celého Bobříka odvahy:-).
Fotografie z celé akce si můžete prohlédnout zde.
Vendula Zunová

Obecní stránky

Tatobity

Návštěvnost

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS.